10 Yıllık
Amerika Vizesi Sahibi Olun!
ŞİMDİ İLETİŞİME GEÇİN Amerika Vize Merkezi Amerika Vizesini Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Hızlı Başvurun

Amerika Vize Merkezi, Amerika vize başvurunuzu uzman danışmanlarımızla başvurunuzu yapıyoruz.

Turist Vizesi

Uzman danışmanlarımızla birlikte Amerika konsolosluğunun istediği düzende 10 yıllık Amerika vizesi başvurunuzu güvenle yapıyoruz.

Öğrenci Vizesi

Amerika’da eğitim almak isteyen tüm öğrenciler Amerika öğrenci vizesi sahibi olmak zorundadır. Başvurunuzu güvenle yapıyoruz.

Uzman Danışmanlarımız

Amerika Vize Merkezi, uzman danışmanları bugüne kadar yaptığı başvurularla kendisini kanıtlamıştır.

Amerika Vize Merkezi İle Bir Adım Öndesiniz!

Amerika Vize Merkezinin deneyimleri gösteriyor ki; Vize reddinin en önemli sebebi hatalı doldurulan vize başvuru formlarıdır. Alanın uzman olmayan ve deneyimsiz kişilerin gerçekleştirdiği başvurularda bununla sıklıkla karşılaşmaktayız.

Vize sürecinin en önemli aşaması şüphesiz vize başvuru formunun hazırlanmasıyla başlamaktadır. Konsolosluk yetkililerine kendinizi ilk olarak hazırlanan vize başvuru formu ile tanıyacaklarını unutmayın!

Amerika Vize Merkezi, Amerika Vizesi Sürecini Hatasız Olarak Sizin İçin Yönetmektedir.

Başarılı ve uzun süreli Amerika vizesi sahibi olmak için ŞİMDİ ARAyın ;

(0212) 909 30 70

Rakamlarla Biz

11

Yıllık Deneyim

12147

Vize Başvurusu

Amerika Vize Merkezi İle 10 Yıllık Amerika Vizesi Sahibi Olun

Amerika vizesi başvurularını doğru kategoride ve Amerika Konsolosluğunun istediği düzende gerçekleştirilmelidir.

Amerika Birleşik Devletlere seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları muhakkak Amerika vizesi sahibi olmalıdır. İsterseniz turist vizesi, isterseniz öğrenci vizesine başvurun.

Amerika vizesi sahibi olmak büyük bir ayrıcalıktır. Sürekli yasadışı göç alan bir ülke olmasından dolayı incelemeler ince eleyip, sık dokumaktadır.

Amerika Vize Merkezi, Amerika Konsolosluğunun istediği düzende vize başvurularınızı gerçekleştirir. Amerika Vize Merkezi ile 10 yıllık Amerika vizesi sahibi olabilirsiniz!

Vize Başvuru Aşamaları

Amerika Vize Merkezi İle 10 Senelik Vize Sahibi Olun!

Amerika vizesi başvurusu yapmak isteyen kişileri birçok farklı aşama beklemektedir. Amerika Vize Merkezi ile vize başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

ŞİMDİ BAŞVUR

Ne düşünüyorlar ?

 • Clientfdsa Image

  Karaca Atmaca

  Çok ilgilililer. Eğer danışman arıyorsanız gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz. Nurşah Hanım ve Ümit Bey’e çok teşekkür ederim.

 • Clientfdsa Image

  Çetin Güngör

  Amerika vizemizi en hızlı ve kolay bir şekilde, sadece telefon iletişimi ile aldık. Şirket çalışanları ve özellikle Nurşah Hanım'a çok teşekkürler .Olağanüstü ilgili, ciddi ve profesyoneller.
 • Clientfdsa Image

  Yeliz Bayram

  Öncelikle Nurşah hanım ve ümit beye yardımlarından dolayı çok teşekkür ederim vizemizin evraklarını toplarken ve düzenlerken bizlere çok yardımcı oldular vizemizi almamızda çok büyük katkıları oldu.

 • Clientfdsa Image

  Buket Duvarcı

  Amerika Vize Merkezinde ilgi alaka güzel. Herkese tavsiye ederim. Profesyonel yaklaşım ve deneyim sahibi bir kurum

Blog

Vize başvuru süreci hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık.

Amerika’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Amerika vizesi sahibi olmalıdır. Vize başvurusu yapmak isteyen kişiler için birçok kategori vardır. Başvurular muhakkak seyahat amacına uygun olarak gerçekleştirilebilir.  Amerika vizesi süreci ve vize başvurusu hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtlayacağız.

İş ve turist seyahati için vize (B1 / B2)

B-1 / B-2 iş ve turist vizesi, iş amaçlı (B-1) veya turizm veya tıbbi yardım (B-2) için Amerika Birleşik Devletleri’nde geçici kalış içindir. Çoğu durumda, B-1 / B-2 vizesi vermek için B-1 ve B-2 kategorileri birleştirilir.

Ücretler: Başvuranın uyruğuna bağlı olarak 160 $ ​​iade edilmeyen vize başvuru ücreti (veya karşılıklı ücret).

Belgeler: Konsolos için sorulara verdiğiniz cevaplar verilen belgelerden daha önemlidir. Bununla birlikte, seyahatin amacını, Rusya ile bağlantılarınızı, yurtdışındaki önceki iş veya turistik gezileri doğrulayan herhangi bir belgeyi mülakata alabilirsiniz. Bunlar eski pasaportlar, gelir ve mülk belgeleri ile kalış programınızı açıklayan ticari yazışmalar olabilir.

Amerika Öğrenci Vizeleri

F vizesi, bir ABD kolejine veya üniversitesine, özel bir genel eğitim okuluna kayıtlı olan veya uygun bir program aracılığıyla İngilizce öğrenmeye giden öğrenciler içindir. M vizesi, akademik olmayan veya mesleki eğitim için Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat eden öğrenciler içindir. Sizin durumunuzda ne tür bir vize gerektiğini öğrenmek için eğitim kurumunuza danışın. Amerika Birleşik Devletleri’ne turist olarak seyahat ediyorsanız, ancak aynı zamanda azaltılmış bir programa (haftada 18 saatten az) geçmeyi planlıyorsanız, B2 turist vizesi ile seyahat edebilirsiniz.

Ödeme: 160 $ ​​konsolosluk ücreti; vize ücreti vatandaşlığa bağlıdır. Rusya Federasyonu vatandaşları, ek vize ücreti olmaksızın bir yılı geçmeyen bir süre için öğrenci vizesi alabilirler.

Amerika Çalışma Vizeleri

Amerika Birleşik Devletleri’nde göçmen olmayan bir statüyle çalışmak istiyorsanız, yapılan işin türüne bağlı olarak uygun kategoride bir vize almanız gerekir. Uzmanlık alanlarında (H1B) yüksek vasıflı profesyoneller, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki (L) bir şirket bölümüne geçici olarak transfer edilen çalışanlar, sporcular, eğlence çalışanları (P), katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’ne giren kişiler için çeşitli vize türleri vardır. uluslararası kültürel değişim programlarında (Q), dini liderlerde (R), olağanüstü yetenekli kişilerde (O). Çalışma vizesi için başvuran tüm başvuru sahiplerinin Vatandaşlık ve Göçmenlik Servisi tarafından onaylanmış uygun bir dilekçe almaları gerekir. Form I-129 dilekçesi , ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna çalışma vizesi başvurusu yapmadan önce onaylanmalıdır.

Ödeme: 190 $ konsolosluk ücreti; vize ücreti vatandaşlığa bağlıdır. Rusya Federasyonu vatandaşları, bazı istisnalar dışında dilekçelerinde belirtilen süre için ancak 2 yıldan fazla olmamak üzere çalışma vizesi alabilirler.

Amerika Değişim Vizesi

Değişim programlarına katılanlar için vizeler, eğitim, kültür ve bilim alanındaki uzmanlara bilgi ve beceri alışverişinde bulunma fırsatı sağlamak için verilir. Aşağıdaki kişi kategorileri değişim programlarına katılabilir: herhangi bir eğitim yılı öğrencileri, stajyerler, okul öğretmenleri, yüksek öğrenim kurumlarında öğretmek ve araştırma yapmak için Amerika Birleşik Devletleri’ne giren üniversite öğretmenleri, araştırmacılar ve Amerika’ya giren yabancı vatandaşlar Rusya-Amerikan ortaklık diyaloğu programlarına katılım amaçlı devletler.

Ödeme: 160 $ ​​konsolosluk ücreti; vize ücreti (vatandaşlığa bağlıdır). Programlara katılım koşulları farklıdır, ancak Rusya Federasyonu vatandaşlarından vize ücreti alınmaz ve üç yıla kadar geçerli bir değişim programı katılımcısı için vize alabilirler. ABD hükümetinin sponsor olduğu programlara katılan başvuru sahipleri için başvuru ücreti yoktur. Bir programın ABD hükümeti tarafından desteklendiğinin ayırt edici özelliği, program numarasındaki ilk G’dir. J programı ABD hükümeti tarafından desteklenmiyorsa, başvuru sahibi SEVIS ücretini ödemelidir (Form I-901). SEVIS ücreti online olarak ödenebilir.

Transit ve Mürettebat Vizesi (C1 / D)

Amerika Birleşik Devletleri üzerinden diğer yabancı ülkelere seyahat eden ve geçerli bir B1 / 2 vizesi olmayan kişiler için bir transit vize (C) gereklidir. Birleşik Devletler’de bir gemi veya uçağa hizmet veren mürettebat üyeleri için bir Mürettebat (D) vizesi gereklidir. Birleşik Devletler hava sahasından veya karasularından geçen uçak ve gemilerin mürettebat üyeleri genellikle bir C-1 / D (Yolcu / Transit Mürettebat) kombine vizesi alır.

Ücretler: Tutarı başvuru sahibinin vatandaşlığına bağlı olan 160 $ ​​konsolosluk ve vize ücretleri. Gemi ve uçak mürettebatının üyesi olan Rusya Federasyonu vatandaşları, 2 yıla kadar geçerlilik süresi olan gemi ve uçak mürettebatı için çok girişli transit vize ve vize alabilirler. Rusya Federasyonu vatandaşlarından göçmen olmayan vize almak için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Gazeteciler ve Medya Çalışanları için Vizeler (I)

Bu vize kategorisi (I), muhabirler, film ekipleri, editörler ve mesleki faaliyetlerini yürütmek için Amerika Birleşik Devletleri’ne giren benzer mesleklerden kişiler gibi “yabancı medya temsilcilerine” yöneliktir. Fotoğrafçıların bu tür bir vizeye ihtiyacı yoktur – Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerinin ödenmemesi koşuluyla B1 vizesi almak yeterlidir.

Ücretler: Tutarı başvuru sahibinin vatandaşlığına bağlı olan 160 $ ​​konsolosluk ve vize ücretleri. Rus vatandaşlarına genellikle üç aylık tek bir vize verilir. Amerika Birleşik Devletleri’ne uzun iş seyahatleri için seyahat eden gazeteciler çoklu giriş vizesi alabilirler. Rusya Federasyonu vatandaşlarından göçmen olmayan vize almak için herhangi bir ücret alınmamaktadır.

Amerika vizesi ve nasıl alacağı hakkında bilgiler her geçen gün pek çok kişi tarafından araştırılıyor. 50 eyalet ve bir federal bölgeden oluşan Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere ile büyük mücadelelerin ardından 4 Temmuz 1876’da kurulmuş demokratik, federal ve anayasal bir cumhuriyettir. Dünyanın dört bir yanından gelen göçmen nüfusuyla Amerika Birleşik Devletleri, Çin ve Hindistan’dan sonra dünyanın en kalabalık üçüncü ülkesidir. Yoğun bir şekilde göç almaya devam eden bu ülke, bu nedenle herhangi bir gelişmiş ülkenin en yüksek nüfus artış hızına sahiptir. Bu özellikleri ile demografik çeşitlilik açısından dünyanın en zengin ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri’nde İspanyolca, İngilizce’den sonra en çok konuşulan dildir. Sovyetler Birliği’nin dağılmasıyla dünyanın tek süper gücü haline gelen ülke, günümüzde birçok yönden cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Amerika Birleşik Devletleri içindeki güvenliği korumak ve sınırları içinde potansiyel mülteci sorunlarını önlemek amacıyla ülkelerle yaptıkları anlaşmalara göre vize muafiyetlerini belirler. Kanada ve Bermuda vizeye ihtiyacı olmayan vatandaşlar arasında yer alıyor. Eğer bu ülkenin vatandaşıysanız, 90 günden kısa turistik veya iş gezileri için vizeye ihtiyacınız yoktur. 90 günden fazla ise vizenizi almanız istenecektir. Vizeden muaf olan ülke sayısı 39 ülkedir.

Amerika Vizesi

Amerika vizesi almak şart mı noktasında Amerika Birleşik Devletleri’ne giden tüm Türk vatandaşlarının pasaportlarına bakılmaksızın vize almaları gerekmektedir. Bordo (Normal), Yeşil (Özel), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaportlu tüm Türk vatandaşları, ikamet ettikleri şehir fark etmeksizin Ankara ve İstanbul’daki ABD konsolosluklarına vize başvurusunda bulunabilirler.

Bu gereksinimleri karşılamak için gereken ilk belge Amerika vizesidir. Amerika vizesi olmadan Amerika’ya gelmek mümkün değildir. Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunması gereken evraklar arasında Amerika vizesi için tam bir evrak listesi bulunmaktadır. Sadece bu belgeleri hazırlayın, vize başvuru sürecini başlatın ve vize başvuru sürecini tamamlayın, ardından ABD vizesine başvurmak tamamen mümkün olacaktır.

Amerika Birleşik Devletleri, girmek isteyen yabancılar için Amerika vize başvuru sürecini 2 gruba ayırmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’ne iş, turizm, kısa süreli ziyaretler, konferanslar, dil okulları gibi çeşitli turizm amaçlarıyla 6 aya kadar giriş yapmak isteyen bireylerin göçmen olmayan vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Uzun süreli ikamet için Amerika Birleşik Devletleri’ne göç edecek kişiler, ABD Göçmen Vizesi için başvurmalıdır.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika vizesi nasıl alınır konusu da sık sık merak edilmekle birlikte Amerika vizesi alımında diğer ülke vizelerinden farklı noktalar bulunmaktadır. Amerika vizesi amaca bağlı olarak, genellikle B1 ve B2 şeklinde verilir. Bu anlamda B2 vizesi farklı vize türleri için ve turizmin yanı sıra akraba ziyareti gibi  kısa süreli (6 ay) olarak verilmektedir. İş amaçlı veya konferans ve benzeri durumlar için talepte bulunulması durumunda talep B1 vizesi ile yapılır.

Öncelikle  gerekli vize başvuru belgelerinin Türk-Amerikan Başkonsolosluğu’nun resmi internet sitesi üzerinden temin edilmesi ve tamamlanması gerekmektedir. Tanımlayıcı bilgilerle tutarlı bir şekilde İngilizce olarak doğru bir şekilde ve kişisel olarak el yazısıyla yazılmalıdır. Gerekli belge ve bazı dökümanlar daha sonra akredite kurumlara veya vize başvuru merkezlerine online randevu ile teslim edilmelidir.

ABD vizesi almak için Konsolosluk/Büyükelçilik tarafından istenen vize başvuru işlemlerini tamamlamanız zorunludur. Amerika vizesi alabilmek için öncelikle vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. ABD Konsolosluğu/Büyükelçiliği tarafından istenen başvurunun süresi içinde tamamlanmasının ardından vize ücretinin de ödenmesi gerekmektedir. ABD vize başvuru sahipleri, vize türüne uygun olarak hazırladıkları evrak ve belgeleri ibraz etmek üzere ABD konsolosluğu veya büyükelçiliğinden vize randevusu talep etmelidirler. ABD’ye seyahat edecek kişilerden ayrıca parmak izi bilgileri istenmektedir.

Amerika Vizesi Ne Kadar?

Amerika vizesi ne kadar sorusunu soranlar mutlaka bilmelidir ki; duruma ve istenilen özelliklere göre fiyat farkı vardır. Konsolosluk ücretleri ve öğrenim ücretleri, çevrimiçi ödeme ve nakit ödeme arasında da değişmektedir. Online ödemeler için ortalama tutar yaklaşık 180$ iken, diğer vizeler için yaklaşık 190 200$ civarında ödeme yapılmaktadır. Ücretler ve diğer ödemeler yapıldıktan sonra ülkeye giriş ve çıkış yapmakta özgür hale gelebilrsiniz. Uzun dönem vize almak için vize ücreti ve ekstra para yatırdıktan sonra uzun süre giriş yapmak kolaydır. Ödenecek miktar ise yine değişkenlik gösterebilir durumdadır.

Amerika Birleşik Devletleri vizeleri, göçmen olmayan vize kategorisi yerine kalış süresi ile sınırlıdır. Bu süre alınan vizeye göre değişmektedir. ABD’de en kısa kalış süresi 3 ay, en uzun kalış süresi ise 3 yıl oldu. Ancak bu göçmen vizeleri için geçerli değildir. Bu vizelerin sınırsız bir kalış süresi vardır. Amerika Birleşik Devletleri’ne gidecek olanlar, sorun yaşamamak için aldıkları vizenin son kullanma tarihini bilmelidir. Bu sayede vizelerini uzatabilir ve kalış süreleri bitmeden kalışlarına devam edebilirler.

ABD göçmen olmayan vizesinden verilirse vize zamanla sona erecektir. Bu durumda kişilerin vizelerini uzatmaları gerekmektedir. Yenileme sürecinde uygulanacak prosedür, vize ilk verildiğinde izlenecek prosedüre benzer. Gerekli adımları takip edenler yeni tarihe denk gelecek şekilde vize alarak ABD’de kalmaya devam edebilirler.

Amerika Turist Vizesi

Amerika turist vizesi, Amerika Birleşik Devletleri’ni vize başvurusu kapsamında ziyaret edecek kişilerin ihtiyaç duyduğu vize türlerinden biridir. Her yıl ülkemizden çok sayıda insan turizm amacıyla ABD’ye gelmektedir. Amerika Birleşik Devletleri’ne turizm amaçlı gidenlerin seyahatin süresini ve seyahat türünü belirterek ABD konsolosluğuna yazmaları gerekmektedir. Ayrıca bu dilekçede vize başvuru sahibi vize süresinin bitiminden sonra da ülkesine geri dönmeyi taahhüt etmelidir. ABD turist vizesi başvurusu kısa süreli vize kategorilerinden biri olduğu için sadece turizm amaçlı istenmektedir. Turist vizesi sahiplerinin ABD çalışma izni yoktur. ABD turist vizesi başvuruları şahsen yapılabilir. ABD turist vizesi B2 almak için ABD vize başvuru formunu doldurmanız ve ABD konsolosluğundan randevu almanız gerekmektedir. Yurtdışında Amerika temsilciliği olmayan yabancı uyruklular kendilerine en yakın ülkenin konsolosluğuna başvurabilirler. Ancak oturma izninin aslı ve fotokopisinin ibraz edilmesi zorunlu tutulur.

Amerika Turist Vizelerine ilişkin kararlar, Amerika Konsoloslukları ve Büyükelçiliklerinin yargı yetkisi dahilinde alınır. Amerika vize merkezi ve diğer yetkili makamlar, vize değerlendirme aşamasından herhangi bir yetki almadan başvuru aşamasında vize sürecine yardımcı olmaktadır. Amerika vize başvurusu, seyahat amacı, gerekli belgeler ve vize görüşmesinin sonuçlarına göre Amerika Konsolosluğu tarafından değerlendirilir ve sonuçlandırılır. Birden fazla adım ve prosedürü içeren vize başvuru sürecini bireysel olarak tamamlamak mümkün değildir. Bu anlamda profesyonel yardım almanız sizlerin süreci daha sağlıklı ve hızlı yürütebilmenizi sağlayacaktır.

Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika turist vizesi nasıl alınır sorusu yaz aylarının da gelmesi ve seyahat isteğinin de artması ile birlikte sık sık internet kaynaklarında aratılmaya başlamıştır. Bilinmesi gereken belki de en önemli husus; Amerika turist vizesinin “Göçmen olmayan vize” kategorisine dahil olduğudur. ABD turist vizesi kategorisi B1/B2 vize kategorisine ait sayılmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına çoğunlukla 10 yıllık çok girişli vize verilmektedir. Ancak ABD vizesi ile seyahat eden kişiler yılda en fazla 6 ay (180 gün) ABD’de kalabilirler.

Giriş gümrüklerindeki acenteler, başvuranın ABD oturma izninin süresini belirleme hakkına sahiptir. Kişi, seyahate çıkmadan önce vize başvurusunda bulunabilmek için mesleki durumuna bağlı olarak birtakım belgeler hazırlamalıdır. Yasal olarak, kişi, ikametgahını, çalışma durumunu gösteren tüm kişisel belgelerle birlikte randevunun tarih ve saatinde ABD Büyükelçiliği veya Konsolosluğunun önünde görünmelidir. ve eğer öyleyse, Amerika Birleşik Devletleri’ne seyahat etmek istemesinin nedeni. ABD vize görüşmesi sırasında kişinin yazılı olarak beyan ettiği bilgileri sunması istendiğinde ilgili belgeleri sunabilmelidir.

Amerika Turist Vizesi Şartları

Amerika turist vizesi şartları çok kapsamlıdır ve kurallara mutlaka uyulmalıdır. ABD’ye seyahat edecek olanlar öncelikle seyahatlerinin nedenini belirlemelidir.

 • Bordo, gri, yeşil ve siyah pasaport sahiplerinin ABD’ye seyahat etmek için vize almaları gerekmektedir. Ancak vize başvurusu yapmadan önce pasaportlarının en az 6 ay geçerli olduğundan emin olmaları gerekmektedir.
 • Ayrıca pasaportun sağlam ve güncel; her iki sayfasının da boş olmaması gerekmektedir. ABD vize başvurusunun başarılı olabilmesi için seyahatinizin türüne ve süresine göre düzenlenen vize ücretini ödemeniz gerekmektedir.
 • ABD Büyükelçiliği vize başvurusunda çok dikkatli ve titiz davrandığı için uzmanlardan profesyonel yardım almak çok önemlidir.
 • Amerika B1 B2 vizesi standart olarak 6 ay süreyle verilmektedir. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kalış sürenizin uzatılması için de başvurabilirsiniz. Bu şekilde Amerika turist vizenizi 10 yıla kadar uzatabilirsiniz.
 • Amerika turist vizesinin süresi, başvuru gerekliliklerinin yerine getirilmesinden gerekli vize türüne kadar birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. 3 aylık ABD turist vizesinin yanı sıra 10 yıllık çok girişli ABD vizesi alma olasılığı vardır. Ayrıca ABD yasalarına göre vize uzatma prosedürleri gerekebilir.

ABD Konsolosluğunun ilgili bölümlerinden değerlendirme görevlileri, B1/B2 vize başvuru sahiplerinin evlerine döneceğine dair güvence istiyor. Bu, Amerika vizesi için başvuran her kişinin kendi ülkesine dönmek için ABD’ye gitmiş sayılacağı anlamına gelir. Bu nedenle konsolosluk görevlilerinin ABD B1 B2 vize başvurunuza olumlu yanıt verebilmesi için ülkenize döneceğinize dair kanıt sunmanız gerekmektedir.

Amerika Turist Vizesi Ücreti

Amerika turist vizesi ücreti kurdaki hareketliliklerin de artışı ile daha çok merak edilir olmuştur. Amerikaya vize alımı esnasında ödeyeceğiniz ücret başvurmak istediğiniz vize türüne ve amacına göre değişmektedir. Özellikle tüm göçmen olmayan vize başvuruları için ücret ödenmesi gerekmektedir. Bu konuda güncel bilgilere göre danışmanlık hizmet bedelleri ve vize ücretlerinin dolar olarak ödenmesi gerekmektedir. Ücretli vizeler hiçbir koşulda devredilemez veya satılamaz. Ayrıca vize başvurusunun onaylanmaması durumunda ödeme tarafımıza iade edilmeyecektir.

ABD vize ücreti, konsolosluk vize ücretini ve başvuruyu işleme koymak için yetkili ABD vize merkezi hizmet ücretini içerir. Konsolosluk vize ücretleri ve vize danışma ücretleri, seyahat amacına bağlı olarak talep edilen vize türüne göre değişiklik göstermektedir. ABD vize ücretlerindeki farklılıklar nedeniyle, ücretlerin vize işleme alınmadan önce bir ABD konsolosluğu veya diğer yetkili ABD başvuru merkezi tarafından onaylanması gerekir. ABD vize ücretinin ödemesi başvuru aşamasında kredi kartı ile online olarak yapılabilmektedir. Online ödeme yapmayı sevmeyen veya kredi kartı kullanmayan adaylar vize ücretini banka aracılığıyla ödeyebilirler. Başvuru sahipleri vize ücretini ABD Konsolosluğu hesabına yatırabilirler. ABD vize ücreti ödemesi yapıldıktan sonra düzenlenen dekontların başvuru aşamasında istenen diğer belgelere eklenmesi gerekmektedir.

ABD’de fiyatlar, yalnızca normal turist vizeleri için değil, ABD’ye ait tüm vizeler için aynı kalır. Amerika’nın vergi yıldönümü Ekim ayında gerçekleşir. Bu nedenle, Parlamento’da ücretler konusunda değişiklik yapılmamasına karar verilmiştir. ABD vize ücreti tüm ülkelerde aynıdır.

Amerika Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Bununla ilgili net bir süre yoktur. Amerika Konsolosluğunun yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 2-6 hafta arasında sonuçlanmaktadır.