ABD’de arkadaşlarınızı ve ailenizi mi ziyaret ediyorsunuz? Turizm veya tıbbi amaçlarla seyahat mi arıyorsunuz? ABD B2 vizesi, ABD’yi ticari olmayan amaçlarla ziyaret eden kısa süreli gezginler için idealdir. Amerika Vize Merkezi olarak binlerce kişinin vize alması için danışmanlık hizmeti sunduk. Amerika turist vizesi sürecine ilişkin derinlemesine bilgimiz, ABD B2 Vize başvurunuzu yapmanız için bizi en iyi seçenek yapar.

Amerika vizesi, göçmen olmayan bir ABD vizesidir. Vize, bireylere turizm, eğlence veya aile ziyaretleri için kısa bir süre için ABD’ye girme izni verir.

 

Kimler Amerika Turist Vizesi Almalıdır ?

  • Tatile giden kişiler,
  • Arkadaşlarını ya da ailesini ziyaret eden kişiler,
  • Organizasyonlar tarafından yönetilen fuar/etkinliğe katılacak kişiler,
  • Tıbbi tedavi için ülkeyi ziyaret edecek kişiler,
  • Spor veya müzik etkinliklerine katılan kişiler,
  • Kısa süreli eğitim programlarına katılacak kişiler (Eğitim süresini öğrenmek için iletişime geçin.)

Amerika Turist Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

İlgili başvuru formunun doldurulmasıyla süreç başlamaktadır. Formda sıklıkla şunlar sorulur: Kişisel bilgileriniz, aile bilgileri, maddi durumunuzun öğrenilmesi için bilgiler, seyahat geçmişiniz ve seyahat amacınız sorulmaktadır. Her ne kadar basit gibi gözükse bile başvuru formu oldukça karışıktır. Aynı zamanda Amerika Konsolosluğunun istediği düzende hazırlanması gerekir. Formun doldurulmasının ardından sözlü mülakat için Amerika Konsolosluğundan randevu alınır. Kişi randevu sonunda vizesinin onaylanıp, onaylanmadığını öğrenmiş olur.

Amerika turist vizesi ücreti ne kadar ?

Vize başvurusu yapacak kişilerin ilgili harç bedelini online olarak ödemesi zorunludur. Harç bedeli ödenmediği takdirde vize başvuruları işleme alınmaz. İlgili ücret 160 USD'dir. 

Amerika turist vizesi kaç yıllık verilir ?

Bu süre seyahat amacınız ve birçok farklı duruma göre farklılık göstermektedir. Amerika Vize Merkezi olarak 10 yıllık turist vizesi başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.

Vize kaç günde çıkar ?

Turist vizesi için yaptığınız başvuruların yanıtları, sözlü mülakat sonrasında söylenmektedir. Ortalama vize başvurusu ve randevu süresini hesaba katarsak; Ortalama süre 2-6 hafta arasındadır.

Amerika Vize Merkezi İle 10 Yıllık Vize Başvurusu Yapın!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!