Vize başvurusu gerçekleştirecek veya daha önce gerçekleştirmiş kişilerin aklına gelen sorulardan biriside şüphesiz; ” Daha Önce Schengen Vizesi ve İngiltere Vizesi Aldım, Bunların Amerikan Vizesi Almama Yardımı Olur Mu?” sorusudur.


Daha Önce Schengen Vizesi ve İngiltere Vizesi Aldım, Bunların Amerikan Vizesi Almama Yardımı Olur Mu?

Kağıt üzerinde başvuru sahibinin daha önce Schengen ya da İngiltere vizesi almış olmasının Amerika vizesi almasını garantileyeceği gibi bir kural yoktur. Amerika Birleşik Devletleri yetkililerinin sizinle ilgili kanaati diğer ülke yetkililerinden farklı olabilir.

Eksik belge sunmanız veya mülakatta şüphe çekici cevaplar vermeniz halinde önceki vizelerinizin ABD vizesi almanıza bir yardımı dokunmayacaktır. Sadece başvurunuz tüm bunlarla kurallara uygunsa ve mülakatta iyi bir tablo sergilerseniz önceki vizeleriniz sizle ilgili güven yaratabilir ve ABD vizenizin onaylanmasını hızlandırabilir.

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarının Amerika’ya giriş için ziyaret amaçlarına uygun tipte bir ABD vizesi alması gerekmektedir. Amerika Birleşik Devletleri yetkili makamları sizden seyahatinizi tamamladıktan sonrasında ülkenize döneceğinizi kanıtlayabilecek belgeler talep etmektedir. Amerika vizesi ile Meksika haricinde başka ülkeye giriş yapmak mümkün değildir. Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa ülkeleri yahut komşusu Kanada içinde ortak bir vize rejimi bulunmamaktadır. Meksika’ya ise Amerika vizesi ile giriş yapabilir, Meksika hudut yetkilisi tarafından pasaportunuzu damgalamak suretiyle belirlenecek süre kadar kalabilirsiniz.