Her ülke sınırlarından geçecek yabancı vatandaşların tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarıp-çıkarmayacağını kontrol eder. Amerika vizesi verilmeme nedeni de özellikle ülkede göçmen olarak kalınacağı şüphesi veren bireylerin taleplerinde ortaya çıkar. Bu açıdan Türkiye de ikametgâhı, çalıştığı kurum ve maddi durumu ile ilgi belgeler istenmektedir.

Amerika vizesi başvurularında en sık red verilme nedeninin hatalı gerçekleştirilen başvurular olduğunu biliyor muydunuz ? Detaylı bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yasadışı olaylara katılan bireylerin başvuruları da reddedilecektir. Maddi durumlarda yeterli belge sunulmamışsa da Amerikan konsolosluluğu başvuruları kabul etmeyecektir. Bu nedenle gelir beyanlarında eksiklik olması vize işlem sürenize olumsuz yansıyabilecektir. Vize danışmanlık hizmetleri veren firmalar bu konularda vize talebinde bulunan bireyleri uyaracak ve doğru yönlendirmelerle vize sürecinin çok fazla uzamasını engelleyeceklerdir.

Amerika vizesi red sebebi arasında sicil kaydındaki olumsuzluklar ve maddi sıkıntıların yanında Irak, Suriye, Mısır gibi ülkelere daha önce alınmış vizelerde neden olabilecektir. Bu durumlarda yeni bir pasaport çıkarılması en mantıklı seçenek olacaktır. Yetkililer pasaportun eski ya da geçerlilik süresi seyahat süresinden az olması durumunda da başvuruları iptal edecektir. Bu durumlarda yeniden pasaport çıkararak vize işlem sürecinin yeniden başlatılması ile vize işlemleri tamamlanabilecek ancak süre uzamış olacaktır.